
Vandaag hebben Onderwijsstichting MOVARE, kinderopvang Bambini en Gemeente Sittard-Geleen hun handtekening gezet onder een samenwerkingsovereenkomst voor de nieuwe huisvesting van jenaplanschool de Vlieger en kinderopvang Bambini naar het gebouw aan de Pattonstraat 2 in Sittard.
De ondertekening geldt als officiële aftrap voor de verdere samenwerking tussen alle partijen om een kindcentrum te vormen in het nieuwe gebouw.
Onder toeziend oog van de kinderen van De Vlieger en Bambini deelden Kiki Huijnen (onderwijsstichting MOVARE), Torie Ham (kinderopvang Bambini) en Yvonne Salvino-Meijer (Gemeente Sittard-Geleen) hun hartenwens voor het project. De hartenwens van Kiki Huijnen, voorzitter College van Bestuur bij onderwijsstichting MOVARE, luidde als volgt:
“Mijn hartenwens is dat JPS De Vlieger, als jenaplanschool in Zuid-Limburg, binnen dit kindcentrum een plek mag zijn waar elk kind in zijn unieke kracht tot bloei en ontwikkeling komt, dankzij de inspirerende begeleiding van leerkrachten en de betrokkenheid van ouders/verzorgers. Wij doen dit door samen te spreken, samen te spelen, samen te werken en samen te vieren met de kernwaarden: uniek, eigenaarschap, respect, verantwoordelijkheid, gelijkwaardigheid en samen.”
Door de sterk verouderde staat van het huidige schoolgebouw van Jenaplanschool de Vlieger, moest er een nieuwe locatie gevonden worden. Het gebouw aan de Pattonstraat 2 in Sittard is later gebouwd en in betere staat. Bovendien biedt dit gebouw de kans om, naast Jenaplanschool de Vlieger, ook kinderopvang te huisvesten. Op deze manier krijgt een bestaand gebouw een passende nieuwe bestemming in de vorm van een kindcentrum.
Voordat Jenaplanschool de Vlieger en kinderopvang Bambini kunnen verhuizen, moet het gebouw aan de Pattonstraat 2 eerst verbouwd worden om aan de huidige functionele en technische eisen te voldoen. De verwachting is dat het nieuwe KC in de loop van 2027 in gebruik kan worden genomen.